D.D. Metaskills

Level 4: focus op een dieper begrip van jezelf in relatie tot conflict, projectie en roltheorie.

Tijdsduur: Totaal 3 dagen, aaneengesloten, met tussenliggende overnachtingen, omdat we hebben gemerkt dat het veel meerwaarde heeft om je helemaal onder te dompelen in deze training.

Introductie: Ben je echt gegrepen door Deep Democracy? Wil je verder op dit pad, als facilitator of wellicht later als instructor? Dan is deelname aan deze training een uitstekende keus. De Level 4 training (Metaskills) focust op een dieper begrip van jezelf en dan speciaal in relatie tot conflict, projectie en roltheorie.

Inhoud training: Tijdens deze training duiken we in de psychodynamische benadering van Freud, Berne’s Scripttheorie, Erskine’s racketpatronen, Jungiaanse psychologie, Mindells roltheorie en Lewis’ transpersoonlijke perspectief. We onderzoeken onze eigen scripts en patronen, leren hierover bewust te worden en stappen te zetten in persoonlijke ontwikkeling, ondersteund door quantumdenken, ranking en metaskills.

Theorie en korte oefeningen worden afgewisseld met veel aandacht voor het groepsproces en ieders individuele ontwikkeling, waarbij de methodieken van Deep Democracy centraal staan en volop ruimte is om te oefenen.

Praktische info op een rij

Person

Trainers: Frank, Minka, Christien

Place

Locatie: Midden Nederland

Time

Tijdsduur: 3 dagen aaneengesloten incl overnachtingen. Zie specifieke data in het blok hieronder

Time

Kosten: € 1.750,- (btw vrij ivm CRKBO registratie, inclusief overnachtingen en volpension, exclusief het optionele I Know Me Assessment).

Group

Groepsgrootte: minimaal 8 en maximaal 12 mensen

Certificate

Human Dimensions Certificaat van deelname

Startdata
D.D. Metaskills

Startdatum Trainingsdagen Beschikbaarheid Trainers  
02-12-2025 Bekijk data

Exacte data Deep Democracy Metaskills (Level 4)

×
Datum Van – Tot Naam Locatie
02-12-2025 09:3020:00 DD Metaskills – Level 4 dag 1 De Laape
03-12-2025 09:3020:00 DD Metaskills – Level 4 dag 2 De Laape
04-12-2025 09:3017:00 DD Metaskills – Level 4 dag 3 De Laape
12/12
17-09-2025 Bekijk data

Exacte data Deep Democracy Metaskills (Level 4)

×
Datum Van – Tot Naam Locatie
17-09-2025 09:3020:00 DD Metaskills – Level 4 dag 1 De Laape
18-09-2025 09:3020:00 DD Metaskills – Level 4 dag 2 De Laape
19-09-2025 09:3017:00 DD Metaskills – Level 4 dag 3 De Laape
Vol
26-11-2025 Bekijk data

Exacte data Deep Democracy Metaskills (Level 4)

×
Datum Van – Tot Naam Locatie
26-11-2025 09:3020:00 DD Metaskills – Level 4 dag 1 De Laape
27-11-2025 09:3020:00 DD Metaskills – Level 4 dag 2 De Laape
28-11-2025 09:3017:00 DD Metaskills – Level 4 dag 3 De Laape
Vol

Inhoud training:

Deep Democracy Metaskills (L4): voor wie en waarom

In de verdiepingstraining (L2 & 3) zijn het begrip van de theorie en de principes uit het fundament (L1) verder verdiept. De driedaagse metaskills training (L4) focust op een dieper begrip van jezelf en dan speciaal in relatie tot conflict, projectie en roltheorie. Na de verdieping wil je de filosofie en methode van Deep Democra cy nog beter leren kennen en gebruiken. Je realiseert je dat jij zelf het belangrijkste instrument bent en dat het daarom essentieel is jezelf nog beter te leren kennen. Als leider die stoeit met spannende interactie, zelfsturing en lastige besluiten. Als facilitator die nog beter met de dynamiek in groepen wil leren werken. Als mens die gemakkelijker met conflicten en tegenstellingen wil leren omgaan om nog betere besluiten te kunnen nemen met zichzelf en anderen.

Wat we van je vragen

Het is belangrijk dat je je de theorie van Deep Democracy goed eigen hebt gemaakt en als facilitator kunt werken met check ins, check outs, de vier stappen van besluitvorming, gesprekken op voeten, let’s talks en niet-gevoerde gesprekken. Zorg dat je vooraf het boek Deep Democracy nog eens goed doorneemt en ook voldoende oefent met de techniek van het versterken.

Wat je kunt verwachten

Je hebt inmiddels ervaren dat Deep Democracy geen verzameling tools is die je zomaar even kunt toepassen. Het is een manier van gesprekken voeren die van de leider / begeleider volledige inzet én een neutrale en compassievolle houding vraagt. Daarom maak je je in deze training de fundamenten en bedding van Deep Democracy nog verder eigen en krijg je een diepgaand inzicht in de relatie tussen individuele psychologie en Mindell’s proces-georiënteerde psychologie, die haar wortels vindt in het Quantum-denken. Die inzichten pas je direct toe, door je eigen script en (hardnekkige) patronen in kaart te brengen. Zo leer je jezelf (nóg) beter kennen: een onmisbare basis om je metaskills compassie en neutraliteit verder te ontwikkelen, waardoor je je verder kunt ontwikkelen als facilitator in complexe groepsprocessen waar emoties een belangrijke rol spelen. Dat is confronterend én daarmee erg verrijkend. Mede daarom werken we met een maximale groepsgrootte van 12.

Inhoud level 4

  • Freud: psychodynamische benadering
  • Eric Berne: het Script
  • Richard Erskine: racket patronen
  • Je eigen Script en racket patronen in kaart brengen, bewust worden en stappen zetten om je erin te ontwikkelen
  • Quantum denken
  • Carl Jung
  • Arnold Mindell: roltheorie en rolfluiditeit
  • Myrna Lewis: een transpersoonlijk perspectief
  • Ranking
  • Metaskills

Daarnaast werken we, afgewisseld met de theorie en daarbij aansluitende korte oefeningen, veel met het proces in de groep én het proces dat iedere deelnemer individueel doormaakt. Dat doen we met alle methodieken van Deep Democracy. Daarbij is er voor alle deelnemers voldoende oefenmogelijkheid.

I-Know-Me Assessment

Wij bevelen je aan om na afronding van deze training het I-Know-Me assessment te doen. Dat is een vragenlijst die je (digitaal) invult, gevolgd door een persoonlijke feedback sessie per Skype met een speciaal hiertoe opgeleide assessor uit Zuid Afrika. De verkregen inzichten zullen het geleerde van de level 4 verder verdiepen. Prijs is: $ 550,- (Australische dollars).

Klaar voor de ultieme onderdompeling in Deep Democracy?

HD-header-trainingen-sitges-1

Deep Democracy Intensief

Ga mee op reis naar Zuid-Frankrijk voor DD levels 2 t/m 4

Wist je dat we deze training één keer per jaar in Zuid-Frankrijk geven? Tussen 18 en 29 juni 2025 kun je onder leiding van onze ervaren trainer Christien Oudshoorn Levels 2 & 3 en Level 4 direct achter elkaar volgen. De training is verdeeld in twee blokken waarvoor je je afzonderlijk of gecombineerd kunt inschrijven.

Een unieke kans om je volledig onder te dompelen in Deep Democracy én te genieten van het mediterraanse ritme: lange middagpauzes, goed tafelen, zwemmen en de omgeving verkennen.

20210830_1628_HumanDimensions_DeepDemocracy_LR_©FlorisHeuer_7469
20210830_1403_HumanDimensions_DeepDemocracy_LR_©FlorisHeuer_7164
20210830_1210_HumanDimensions_DeepDemocracy_LR_©FlorisHeuer_6871
20210830_1205_HumanDimensions_DeepDemocracy_LR_©FlorisHeuer_6851
20210830_1130_HumanDimensions_DeepDemocracy_LR_©FlorisHeuer_6698
Deep Democracy Level 4 – Human Dimensions
De Rol is Groter dan het Individu – Deep Democracy – Christien Oudshoorn

Wat zeggen anderen?

“Het grootste inzicht wat deze training mij heeft gegeven is dat je als deelnemer een ander plek hebt dan als trainer. Wees je bewust vanuit welke plek je intervenieert.”

Erna Velthof

NHL Hogeschool en Stakracht

Heb je al een bestaande boeking?

Lijkt de training vol? Houd onze last minute page in de gaten. 

Bekijk onze last minute trainingen

Lijkt de training vol? Houd deze last minute page in de gaten. Het komt regelmatig voor dat er toch nog een plek vrijkomt bij een training. Dit vermelden wij dan hier. Je kan je wel alvast inschrijven voor een andere datum.

Mocht er toch nog een plekje vrijkomen op je voorkeursdatum, dan kun je gemakkelijk via deze Last Minute page je inschrijving laten verplaatsen.